Jest cennym skarbem, nic więc dziwnego, że jej posiadaczki starają się dbać o nią w wyjątkowy sposób. Cera normalna to marzenie wielu kobiet. Jaka pielęgnacja dla takiej cery będzie najlepsza?

Cera normalna to naturalne piękno

Cera normalna wyróżnia się naturalnym pięknem. Jej posiadaczki nie muszą borykać się z przebarwieniami czy niepokojącymi zmianami skórnymi, nie dokuczają im też wypryski ani problemy związane z przesuszeniem skóry. Błędem jest jednak zakładanie, iż w przypadku zdrowej i pięknej cery pielęgnacja przestaje być sprawą bardzo ważną. Wręcz przeciwnie – dobrze dobrane zabiegi sprawią, że cera ta dłużej będzie zachwycała swą formą i naturalnym blaskiem. Jakie zabiegi kosmetyczne mogą się tu okazać pomocne?

skóra-normalna-pielęgnacja-piękny-uśmiech

Cera normalna i odpowiedni dobór kosmetyków

Umiejętny dobór kosmetyków przeznaczonych do codziennej pielęgnacji to podstawa. Dla kobiet obdarzonych cerą normalną rozwiązaniem najlepszym są delikatne żele nawilżająco-łagodzące oraz odpowiednio dobrane kremy. W pielęgnacji cery normalnej rolę bardzo ważną spełniają też maseczki kosmetyczne.

Maseczki do twarzy

Jedną z tych, które cieszą się największą popularnością, jest maseczka jogurtowa. Powstaje ona z jogurtu naturalnego, płatków owsianych oraz miodu, a jej głównym zadaniem jest dostarczenie skórze wielu cennych składników odżywczych. W pielęgnacji cery normalnej pomocna może się też okazać rozświetlająca maseczka z dyni. Do jej przygotowania potrzebny jest miąższ dyni, jajko, odrobina mleczka migdałowego oraz łyżka miodu.

 

skóra-normalna-pielęgnacja-maseczka-na-twarz

Oczyszczanie skóry normalnej

W oczyszczaniu skóry normalnej pomocne będą z kolei te zabiegi kosmetyczne, w których prym wiodą delikatne i odżywcze peelingi. Jak je przygotować? Jednym z najlepszych rozwiązań pomagających w pielęgnacji cery normalnej będzie peeling orzechowy, który powstaje z drobno posiekanych orzechów włoskich, mąki oraz mleka.

Share Your Thought