Atakują nasze uda i pośladki, często pojawiają się też na brzuchu. Rozstępy to problem, który negatywnie wpływa na nasz wygląd i często staje się przyczyną poważnych kompleksów. W jaki sposób można pokonać rozstępy? Jakie zabiegi i kosmetyki mogą nam pomóc w walce z tym problemem?

Choć rozstępy nie są groźne dla zdrowia, mogą poważnie utrudnić życie każdej z nas. Są to problemy negatywnie wpływające na nasz wygląd, zatem skuteczna walka z nimi staje się sprawą ważną dla każdej miłośniczki pięknego wyglądu. Jak walczyć z tym problemem?

 

Rozstępy, Profilaktyka

Podstawa to profilaktyka oraz uważna obserwacja swego ciała, dzięki czemu można w porę dostrzec pierwsze objawy świadczące o osłabieniu włókien kolagenowych. rozstępy-na-nogachSwędzenie i pieczenie, pojawienie się różowych pręg – oto objawy, których lepiej nie ignorować. Jeśli w chwili ich pojawienia się zaczniemy sięgać po dobre kosmetyki, unikniemy poważniejszych problemów związanych z wyglądem swej skóry.

 

Peelingi, nawilżanie skóry

Co jeszcze można zrobić, by uporać się z tym problemem?

By nie dać się rozstępom należy pamiętać o systematycznym korzystaniu z tych zabiegów, których głównym celem jest zwiększenie elastyczności skóry.

Peelingi, nawilżanie skóry – oto zabiegi niezwykle istotne dla każdej z nas. Warto też sięgać po naturalne kosmetyki, które pomagają rozjaśniać rozstępy, a tym samym – skutecznie zmniejszają ich widoczność.

 

rozstepy-pielegnacja

Zabiegi kosmetyczne

Tu wyjątkową skutecznością odznacza się maseczka przygotowana z płynnej witaminy E oraz oliwy z oliwek, do których należy dodać odrobinę soku z cytryny. W chwili, gdy rozstępy stają się poważniejszym problemem, pomocne mogą się okazać profesjonalne zabiegi kosmetyczne.

Dermabrazja oraz mezoterapia cieszą się tu największym powodzeniem, można też korzystać z zabiegów laserowych oraz z peelingów chemicznych.

Share Your Thought